Każdy, kto posiada fanpage na Facebook zadaje sobie to pytanie. Kiedy najlepiej publikować posty na Facebook, tak by dotarły one do jak najszerszego grona odbiorców ?

Sprawdź kiedy jest najwięcej zalogowanych użytkowników

Oczywiście to całkiem logiczne. Nie warto publikować postów w czasie, gdy użytkownicy są niezalogowani. Jak możemy to sprawdzić ? Z pomocą przychodzą statystyki Facebook. Aby je sprawdzić, klikamy w menu fanpage „Statystki”, oraz „Posty”.

Publikowanie na Facebook - Statystyki

Dane statystyczne dotyczą zawsze minionego tygodnia. Na pierwszym wykresie, który przedstawia ilość zalogowanych użytkowników w ujęciu dziennym możemy zaobserwować, że szczyt przypada na niedzielę – 536 zalogowanych użytkowników, a najmniej we środę – 468.

Publikowanie postów na facebook

Oczywiście, aby mieć pełen zakres informacji dotyczących zalogowanych użytkowników Facebook, powinniśmy sprawdzić jak kształtują się dane w ujęciu godzinowym. Możemy to sprawdzić na kolejnym wykresie, który pokazuje uśrednione dane w ujęciu godzinowym:Publikowanie na facebook ujęcie godzinowe

Z powyższego wykresu wynika, że szczyt ilości zalogowanych użytkowników przypada na godzinę 21, ale pewny szczyt możemy zaobserwować również o godzinie 16. Dodatkowo możemy sprawdzić statystykę dla wybranego dnia tygodnia co może dać jeszcze dokładniejszy obraz zbieranych przez nas informacji.

Publikacja na facebook statystyka w ujęciu dziennym i godzinowym

Na powyższym wykresie widzimy, że prawdziwy szczyt przypada na godzinę 22 we czwartek.

Biorąc pod uwagę powyższe dane możemy przyjąć założenie, że dla testowanego fanpage najkorzystniej było by publikować posty we czwartek w okolicy godziny 22. Wtedy bowiem przypada szczyt zalogowanych fanów.

Sprawdź kiedy użytkownicy Facebook są najbardziej aktywni

W mediach społecznościowych ilość zalogowanych użytkowników nie madecydującego znaczenia. Liczy się bowiem ich aktywność, ponieważ każde polubienie, udostępnienie czy komentarz sprawia, że post staje się widoczny również dla znajomych fana. Niestety sam Facebook nie dostarcza takich statystyk i do ich pozyskania powinniśmy posłużyć się zewnętrznym systemami takimi jak sotrender. Z publikowanych publicznie danych wynika, że okresy największej aktywności użytkowników przypada na godziny 11, 15, 18 oraz 21.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email