Android jest systemem którego możemy również instalować na komputerach klasy PC.
Działanie tego systemu umożliwi zupełnie nowe podejście do eksploatacji starych komputerów.
Jedyne co będziemy potrzebowali to pendrive/przenośny dysk sformatowany w fat32 lub karta SD o pojemności przynajmniej 128MB.
Jak możemy zainstalować tak system na PC:
- Ściągamy obraz iso mobilnego systemu, Android na pc download: http://www.android-x86.org/download który pozwala na zmiany w zakresie.
- Ściągamy również UNetbootin dla swojego systemu operacyjnego który pozwala nam na utworzenie samo-startującego napędu usb.
- Zaznaczamy Obraz dysku, opcje Plik ISO i wybieramy ściągnięty wcześniej obraz z naszego dysku.
- Wybieramy typ napędu i odpowiednią literkę swojego pendrive/karty SD na której chcemy przenieść instalkę Androida, wybieramy OK i czekamy aż kopiowanie i instalacja zakończy się na danym nośniku.
- Klikamy Zakończ
- Podpinamy swojego pendrive/kartÄ™ SD z Androidem do komputera docelowego, (w moim przypadku Asus Eee PC)
- Ustawiamy w biosie bootowanie najpierw z portu USB lub karty SD, w Asusie Eee PC możemy to zrobić szybciej wciskając przycisk Esc i wybierając podpięte urządzenie podczas startu komputera.
- Teraz na niebieskim ekranie wybieramy strzałkami z klawiatury Installation – Install Android-x86 to harddisk i wciskamy enter
- Następnie wedle upodobań partycjonujemy dysk pod Androida, ja użyje całego dysku u mnie sda1, wciskam enter
- Wybieramy system plikĂłw ext3 i wciskamy enter
- Uwaga wszystkie dane zostaną z dysku utracone, ważne pliki należy wcześniej skopiować na zewnętrzne nośniki danych! Strzałkami wybieramy < Yes > i wciskamy enter
- Dysk zostaje sformatowany, zgadzamy siÄ™ na instalacjÄ™ programu rozruchowego GRUB wybierajÄ…c < Yes > i naciskamy enter
- Wybieramy < No > ponieważ nie chcemy aby katalogi systemowe były do odczytu i zapisu (dla bezpieczeństwa)
- Wybieramy Run Android-x86
- Możemy już wyciągnąć swój nośnik instalacyjny Androida, nie będzie nam już potrzebny, po uruchomieniu komputera wybieramy odpowiedni tryb obsługi wyświetlacza pomiędzy HDPI a MDPI. Najlepiej samemu sprawdzić oba i wybrać ten który lepiej się sprawdza.
Powodzenia w uĹĽywaniu androida na swoich komputerach.